Mieszkasz w Ustce? To Miło! Nie mieszkasz, ale zainteresowania Twoje wybiegają poza Twoje własne podwórko? Super! Wczasujesz w Ustce lub planujesz w przyszłości wynająć pokoje nad Bałtykiem? Fajnie! Podoba Ci się to wirtualne miejsce? Dziękujemy! Masz ochotę podzielić się ciekawymi wiadomościami, przemyśleniami, newsami na blogu? Blog jest otwarty dla wszystkich, którzy trafili na tę stronę. Jeśli masz tylko ochotę, to tutaj możesz szerzej opisać swój pobyt w Ustce i podzielić się swoimi wrażeniami z urlopu, czy tez krótszego wypadu do kurortu Ustka. Opublikujemy Twój artykuł po sprawdzeniu go przez moderatora. Ewentualne zmiany w tekście uzgodnimy z Tobą.

Wyślij materiał wraz ze zdjęciami( lub bez) na adres:

villa.banita@wp.pl

lub wyślij materiał w formularzu.

Poinformuj o blogu swoich znajomych! :)

Sat

25

May

2013

Ustka w sezonie letnim to jedna, wielka impreza.

Pokoje w Ustce mają nową ścieżkę nad morze.
Jedna ze ścieżek prowadzacych z pensjonatu Villa Banita nad morze w Ustce.

Czym różni się Ustka od Wąchocka? Tym, że o Ustce nie trzeba wymyślać i opowiadać kawałów, aby miasto- nadmorski kurort będący jednocześnie uzdrowiskiem było znane w Polsce. Znany jet już kalendarz imprez na 2013 rok, który trwa właściwie nieprzerwanie przez cały rok. Jest tak pomyślany, aby każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie. Oto przykłady tegorocznych imprez, które odbędą się w Ustce:
"LECH FIRE FESTIVAL USTKA 2013" (2013-07-05 - 2013-07-06 godzina rozpoczęcia: 20.30) Jedna z największych imprez pirotechnicznych znanych w całym kraju. Podczas tegorocznego Festiwalu prócz pokazów sztucznych ogni zagrają największe gwiazdy polskiej sceny – Sidney Polak oraz Raz, Dwa, Trzy. Wstęp wolny. Miejsce: Port wschodni, promenada nadmorska, ul. Limanowskiego. 
Nbar on the beach Ustka 2013 ( 2013-07-13 2013-07-13 godzina ropoczecia: 20.00) nbar on the beach Ustka 2013 - impreza klubowa na plaży. Zagrają: Johannes Albert (Berlin), Michal Zietara (Berlin) oraz Ville Vahasaari (Berlin).
„ZWIEDZAMY BUNKRY TAJEMNICZEJ USTKI oraz ZDOBYWAMY POLIGON NATO” (2013-07-14 2013-07-14 godzina rozpoczęcia 10.00 ) Miejsce: - trasa piesza – tylko bunkry, - trasa rowerowa i autokarowa – bunkry i poligon - zbiórka OSiR Ustka ul. Grunwaldzka 35.
Mistrzostwa Polski Beach Soccer w Ustce (2013-07-31 2013-08-04)   Mistrzostwa Polski w Plażowej Piłce Nożnej. Impreza trwająca 5 dni, podczas której Ustkę odwiedzą gwiazdy sportu i oraz znani celebryci Miejsce:Plaża wschodnia, sektor sportowy Organizator: Wydział Promocji i Komunikacji Społecznej UM Ustka.
Święto Ustki "SYRENALIA" (2013-08-15 2013-08-15 godzina rozpoczęcia: 18.00) Gwiazdą "Syrenaliów" będzie Arka Noego. W programie również rodzinny koncert dla dzieci zespołu Zejman & Garkumpel. Miejsce :scena na dolnej promenadzie nadmorskiej, ul.Limanowskiego.
XIII Mistrzostwa Polski w Wypłukiwaniu Bursztynu „Złoto Bałtyku-Ustka 2013" ( 2013-08-17 2013-08-17 godzina rozpoczęcia: 11.00) Zabawa dla całej rodziny polegająca na wypłukaniu jak największej ilości bursztynu.Finał Wyborów „Bursztynowej MISS Polski- Ustka 2013", godzina 17.00 Wybory najpiękniejszej uczestniczki konkursu Miejsce:Scena na dolnej promenadzie nadmorskiej .
Rajd Rowerowy World Championship of Naviga 2013 (2013-08-25 2013-08-25 godzina rozpoczęcia: 9.30) RAJD ROWEROWY USTKA – JEZIERZANY Mistrzostwa Świata Jachtów Sterowanych Radiem – World Championship of Naviga 2013.
Tak więc będzie gwarno, wesoło i ciekawie przez cale lato w Ustce. Kalendarz imprez kończy się na ...imprezie Sylwestrowej, oznacza to, że ciekawie będzie aż do końca roku.Szczegółowy harmonogram można znaleźć tutaj.

Co jeszcze ciekawego wydarzyło się ostatnio w Ustce? Oprócz ukończonych dwóch ścieżek pieszo- rowerowych prowadzących z Osiedla Poetów i Pisarzy Polskich w Ustce, gdzie znajduje się pensjonat Villa Banita a dzięki którym znacznie wzrośnie komfort spaceru nad morze, powstały jeszcze nowe pokoje trzyosobowe w naszym pensjonacie oraz domek turystyczny w Ustce "Rybakówka". Jeden z pokoi posiada własny aneks kuchenny. A wszystko to po to, aby uczynić jeszcze wygodniejszym pobyt w Ustce. Urlop, nie ważne  jak długo trwający jest tego wart, aby spędzić ten czas jak najbardziej komfortowo z mu tworząc noclegi z pasją wiemy to najlepiej, ponieważ kto inny niż banita  zna się lepiej na potrzebach i oczekiwaniach osób będących poza swoim "gniazdem"? Jest taki ktoś? Na pewno nie...

7 Comments

Sun

28

Apr

2013

Noclegi Ustka i droga nad morze.

Już wkrótce będą z tej drogi korzystać mieszkańcy i wynajmujący noclegi.
Ustka ma już prawie gotową nową drogę nad morze.

To prawda, że czasami droga może prowadzić donikąd, prawdą też jest, że w Polsce ostatnio tematem wiodącym są autostrady i związane z nimi sprawy. Nie zawsze tylko afery, przecież budowa autostrad ma uczynić życie w Polsce łatwiejszym.

W najbliższym czasie nie przewiduje się budowy autostrady do Ustki. Uzdrowisko jakim jest Ustka, infrastruktura, jego noclegi nie wzbudzają potrzeby budowania takiej ekskluzywnej drogi, chociaż na pewno ułatwiłaby przemieszczanie się pomiędzy Dwumiastem: Ustka- Słupsk. W tej chwili przydałby się remont tej trasy, która jest.

Ale ja nie o tym miałem pisać.

Tak jak wszystkie drogi prowadziły kiedyś do Rzymu, tak obecnie wszystkie drogi prowadza nad morze. Nie jest to nic dziwnego, przecież noclegi w Ustce istnieją głównie dzięki morzu, klimatowi morskiemu. Całe miasto stara się czerpać z turystyki morskiej korzyści, dlatego na turystykę musi się nastawić. Tak samo jak różne są pokoje w Ustce do wynajęcia, tak samo każdy z Ustczan ma inną wizję rozwoju miasta. Jednak każdy z nich ma na celu głównie dobro miasta. Jest to cel, który łączy Ustczan, mimo wielu animozji i rozbieżnych planów zagospodarowania miejsc położonych w Ustce i jej okolicach.

Read More 6 Comments

Tue

09

Apr

2013

Bombowa Ustka.

Wyraz "bombowa" ma wiele znaczeń w naszym języku. Poza dosłownym rozumieniem tego słowa  jest jeszcze potoczne i znaczą tyle co określenia : efektowny, zapierający dech w piersiach, fajny, rozrywkowy. Jak te znaczenia mają się do nadmorskiego kurortu, jednego z trzech nadmorskich uzdrowisk w Polsce?

W związku z pracami remontowymi przeprowadzanymi w porcie Ustka znaleziono w tym roku już dwie bomby głębinowe z czasów II Wojny Światowej. Kolejny niewybuch w porcie morskim w Ustce, tym razem pocisk przeciwlotniczy z czasów zawieruchy wojennej znaleźli w Ustce robotnicy budujący w zachodniej części portu przy Aukcji Rybnej nową mroźnię. To kolejne już mrożące krew w żyłach znalezisko z czasów wojny odkryte na terenie usteckiego portu świadczyć może wydatnie o tym, żeby Ustka brała udział w zmaganiach wojennych. Pośredni, czy bezpośredni, ale jednak w nim uczestniczyła. Ile jeszcze podobnych znalezisk będzie w Ustce w tym roku? Oby to już był koniec.

Bunkry Bluchera, zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie zachodniego nabrzeża są znaczącym dowodem uczestniczenia Ustki w tym konflikcie. Teraz będące jedną z wielu atrakcji tego portowego miasta przyczyniają się do popularyzowania Ustki wśród miłośników fortyfikacji na całym Świecie.

Dzięki mediom szukającym sensacji z których głównie żyją o Ustce było głośno ostatnimi dniami. Niewybuchy wyjadą z miasta, a noclegi Ustka zapełnią się turystami szukającymi "bombowych" wrażeń w pięknym, nadmorskim mieście. Ponieważ bombowe, to nie zawsze znaczy wybuchowe. Dla jednych bombowe wakacje, to spędzony w ciszy i spokoju wypełnionym delikatnym szumem morza i usteckich lasów sosnowych, dla drugich spędzone  miejscu ciekawym historycznie, mającym do zaoferowania wiele nieodgadnionych jeszcze zagadek a dla jeszcze innych bombowe, to takie gdy wciąż się coś dzieje. Gdzie jest dużo imprez organizowanych przez miasto Ustka w dzień i przez lokale rozrywkowe w nocy. Gdzie ludzie odpoczywają czynnie w różny sposób, dla których zmęczenie fizyczne jest relaksem i odpoczynkiem psychicznym.

Nie jest żadną tajemnica, że z końcem jednego sezonu letniego miasta takie jak Ustka już zaczynają przygotowania do następnego. Pomimo tego, iż coraz więcej gości przyjeżdżających nad morze wybiera inna porę roku niż lato, to jednak pora wakacyjna jest z uwagi na młodzież szkolną najbardziej popularną porą przyjazdów nad morze. Z uwagi na usteckie, bombowe znaleziska, to jest dobre rozwiązanie. Gdyby było inaczej, to całkiem możliwe, że te niewybuchy mogłyby być znajdowane w miesiącach letnich i wtedy ryzyko dosłownego określenia "bombowa" byłoby znacznie większe. A tak, to takie prace planuje się na okres o mniejszej aktywności turystycznej i ryzyko w takim przypadku również się wydatnie zmniejsza.

Pozostaje nam tylko "bombowa" Ustka w sensie pozytywnym, w znaczeniu dobrej rozrywki, w pojęciu wspanialej zabawy, fantastycznego spędzenia czasu. Nawiązania romantycznych znajomości, długich i szczerych przyjaźni.W sumie to właśnie po to mamy wakacje, urlopy, długie weekendy, aby spędzić ten czas inaczej od codziennej prozy naszego życia. Mieć czas na rzeczy, na które w codziennym życiu nie możemy sobie pozwolić, zatrzymać się na dłużej przy swoim partnerze, przyjacielu, dziecku i robić te rzeczy, które lubimy, których pragniemy. Przy których wypoczywamy, relaksujemy się, odstresowujemy i umacniamy więzi z bliskimi nam osobami. To jest, wbrew pozorom, bardzo ważne w naszym życiu. Po to, tak naprawdę, są wszystkie wyjazdy poza teren naszego zamieszkania. 

Zapewne niewiele osób spoza Ustki wie, że w tym roku pojawił się nowy pomnik w Ustce. Rybak Mistral - tak nazywa się postać nowego pomnika, wzorowany jest na legendzie o dobrym rybaku, który chronił środowisko morskie. Wykonany jest z piaskowca i według życzenia prywatnego fundatora pomnika podobnie jak ustecka syrenka ma promować całe miasto w regionie i kraju. Czy rybak stanie się kolejną "bombową" atrakcja Ustki? Czas pokaże, lecz na pewno znajdzie się wielu chętnych na pamiątkowe zdjęcie z wakacji w Ustce z rybakiem dzierżącym w dłoni złowionego dorsza.

Na dodatek, synoptycy wróżą w tym roku upalne lato, które przeważnie jest następstwem długiej i ostrej zimy, która na szczęście już nas opuszcza.. Nawet starzy górale o tym wiedzą i chociaż bywają odstępstwa od tej zasady, to jednak warto jest wcześniej przygotować się na upalne lato w "bombowej" Ustce! Pokoje w Ustce, jak i w innych nadmorskich miastach będą na tę okoliczność gotowe a czy dostępne w wystarczających ilościach? To się dopiero latem okaże.

 

4 Comments

Mon

04

Mar

2013

Wiosny nam trzeba.

W Ustce stanął nowy pomnik. Sylwetka  Rybaka Mistrala - tak nazywa się owa postać, która pojawiła się właśnie w centrum miasta. Pomnik rybaka łowiącego dorsze ma podobnie jak ustecka syrenka promować całe miasto w regionie,  kraju i poza granicami Polski. Miejmy nadzieje,ze będzie promować a nie konkurować...Postać z pomnika o wysokości 195 cm wzorowana jest na legendzie o dobrym rybaku, który chronił środowisko morskie. Wykonany z piaskowca, przez ramię przerzuconą ma sieć, a w dłoni trzyma złowionego dorsza. 

Natomiast wczesną, lecz chłodną wiosnę przepowiedział świstak stepowy Tymko II ze stacji biologicznej Uniwersytetu im. Karazina w Charkowie na wschodniej Ukrainie. Zgodnie z jego prognozą wiosna nadejdzie w połowie marca. Gdyby nie świstacze wróżby, to kto by słyszał o Tymko II?
Tymko wyszedł z pomieszczenia, w którym mieszka, jednak w związku z zachmurzeniem nie ujrzał swojego cienia. Legenda rodem z Niemiec mówi, że zima potrwa jeszcze długo, jeśli w święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego (Matki Bożej Gromnicznej) świstak zobaczy swój cień. Jeśli cienia nie będzie - wiosna przyjdzie wcześnie.

A jak to ma się w Ustce z nadejściem wiosny? Czy już ją widać, słychać i czuć?Dzień staje się coraz dłuższy, słońce również coraz śmielej wygląda spoza chmur, nawet morze, otchłań Bałtyku jest mniej mętna niż jeszcze kilkanaście dni temu. Śnieg, a raczej pozostałości tego co napadało w lutym topnieje coraz szybciej. Ptactwo coraz weselsze wydaje z siebie trele, koty są bardziej niespokojne...Idąc na spacer promenadą nadmorską w Ustce łapiemy ciepło słonecznych promieni. Nawet można poczuć zapach sosnowych żywic z otaczających promenadę drzew. Siedzący na ławkach kuracjusze również wystawiają twarze ku naturalnemu ciepłu. Patrzą bardziej przyjaźnie, radośnie na świat, ten świat w  promieniach słonecznych skąpany. Tak, mimo tego, że według przysłowia ludowego w "marcu jak w garncu", to już wiosna nieśmiało zagląda do Ustki, nad morze. Tylko patrzeć, jak przebiśniegi i pierwiosnki zaczną na wyścigi rosnąć ku niebu  rozweselając swym kwieciem krajobraz otaczającej nas zewsząd przyrody. Już wkrótce będzie pięknie! Nawet jeżeli nie kwiaty, to żywa, nasycona kolorem zieleń pąków liści będzie nam przypominać o zmieniającej się porze roku, o zbliżającym się lecie zakomunikują nam powracające ptaki z dalekich zamorskich wojaży. W związku z  tym wszystkim i ludzie zaczną wiosenne porządki w swoich domach, ogrodach i miastach. Będą to porządki jak co roku, mające na celu odświeżenie wyglądu otoczenia. Czy nie będzie szkoda ustępującej zimy? Na pewno nie, skoro zima odwiedzi nas już za kilka miesięcy.

Póki co rozkoszujmy się ciepłem i szykujmy się do przyjęcia wiosny a później lata!  Tak jak noclegi Ustka, które właśnie kończą remont trzech pokoi trzyosobowych oraz samodzielnego domku "Rybakówki". Wszystko to na powitanie wiosny, na spotkanie wakacyjnej przygody...Dla lepszego komfortu i wspanialszych wspomnień...

6 Comments

Fri

01

Feb

2013

Konkurs na logo pensjonatu.

Tak, tak, to nie żart. jest poszukiwane pilnie logo dla pensjonatu Villa Banita, który oferuje pokoje w Ustce

Potrzebujemy unikalnego wzoru loga + znaczek, który będziemy mogli wykorzystywać na wszelkich materiałach drukowanych i reklamowych, np. gadżetach. 
Interesujące nas typy loga: - Symbol, ikona reprezentująca Twoją firmę/organizację lub markę. Może zawierać nazwę firmy/organizacji/marki. - ilustracja, logo przedstawia nazwę firmy/organizacji/marki wkomponowaną w ilustrację/obrazek. - postać, maskotka/postać reprezentująca firmę/organizację/markę. 

Preferowane kolory: czarny, żółty, czerwony, zielony, biały, inne propozycje mile widziane. 
Logo powinno posiadać następujące cechy i wartości: męski, luksusowy, tradycyjny, prosty, bezpieczny, poważny. 
Planujemy używać swojego logo na: - materiały drukowane (np. wizytówki, broszury, papier firmowy) - materiały internetowe (np. strona lub reklama internetowa) - towary (np. kubki, odzież) - reklama zewnętrzna (np. szyld, billboard) 
Logo, które jest do zaprojektowania to logo marki dla pensjonatu świadczącego usługi noclegowe w Ustce, nad morzem. Nie posiadaliśmy wcześniej swego znaku firmowego. Założenie jest takie, aby miał on wspólne cechy z nazwą pensjonatu, oraz z jego lokalizacją, ale nie jest to warunek. Musi być na pewno uniwersalna kolorystyka. Logo będzie wykorzystywane w reklamie na samochodach, wizytówkach, w internecie, gadżetach reklamowych, być może na rowerach z własnej wypożyczalni, itd. symbol + unikalne logo. 
Nagrodą dla autora wybranej przez nas propozycji jest tygodniowy pobyt dla dwóch osób w Villa Banita w Ustce we wskazanym przez zwycięzcę terminie. 
Propozycje proszę przesyłać na adres: villa.banita@wp.pl 
Termin nadsyłania propozycji- 15 lutego 2013 roku. 
Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 1 marca 2013 roku na tym forum, tutaj na blogu, oraz zostanie przesłana informacja bezpośrednio do autora zwycięskiej pracy. Ewentualne pytania dotyczące projektu można  zadawać na adres mailowy. 

Zapraszamy wszystkich chetnych do konkursu!

Jak do tej pory nadesłano następujące projekty konkursowe:

Read More 6 Comments
pagerank, page rank

Polecamy:

Zachód słońca na plaży w Ustce.
Zachód słońca na plaży w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Przestronne wnętrza Villi Banita.
Przestronne wnętrza Villi Banita.

Idąc w sukurs oczekiwaniom Państwa co do poznania miejsca do którego planujecie przyjazd na urlop, wczasy, czy też weekendowy wypad,  przedstawiamy wirtualnie pokoje w Ustce, uzdrowisko Ustka i miasto Słupsk. Mamy wielką nadzieję, że ten krótki spacer  przedstawi noclegi w Ustce jako atrakcyjną formę spędzenia czasu wolnego i jeszcze bardziej zachęci do odwiedzenia tej urokliwej i pełnej interesujących a zarazem cudownych miejsc krainy. 

Biesiadne miejsce.
Biesiadne miejsce.
Wybierając noclegi Ustka wybierz pensjonat Villa Banita w Ustce.
Ekskluzywne leżaki dostępne są dla gości naszego pensjonatu. Noclegi Ustka.
Kochamy kwiaty.
Kochamy kwiaty.
Ogólnodostępny grill.
Ogólnodostępny grill.
Kwiaty to to co kochamy!
Banitowy eksponat tworzący klimat noclegów w Ustce..
Noclegi w Ustce oferuje Pensjonat Villa Banita.
Pokoje w Ustce w Villi Banita.
Dzieci musza mieć się gdzie bawić podczas wynajmowania noclegów w Ustce.
Plac zabaw dla dzieci. Noclegi Ustka w pensjonacie Villa Banita.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Na wczasach a jak w domu.
Ukwiecona posesja pensjonatu Villa Banita. Noclegi Ustka.
Domek zabawowy dla dzieci.
Dla osób z małymi dziećmi wynajmujących noclegi w pensjonacie Villa Banita w Ustce mamy przygotowany plac zabaw dla ich pociech.
Dywan ze stokrotek w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Stokrotki polubiły pokoje w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Piękno morza.
Piękno morza.
Widok z plaży zachodniej.
Widok z plaży zachodniej.