Noclegi Ustka i droga nad morze.

Już wkrótce będą z tej drogi korzystać mieszkańcy i wynajmujący noclegi.
Ustka ma już prawie gotową nową drogę nad morze.

To prawda, że czasami droga może prowadzić donikąd, prawdą też jest, że w Polsce ostatnio tematem wiodącym są autostrady i związane z nimi sprawy. Nie zawsze tylko afery, przecież budowa autostrad ma uczynić życie w Polsce łatwiejszym.

W najbliższym czasie nie przewiduje się budowy autostrady do Ustki. Uzdrowisko jakim jest Ustka, infrastruktura, jego noclegi nie wzbudzają potrzeby budowania takiej ekskluzywnej drogi, chociaż na pewno ułatwiłaby przemieszczanie się pomiędzy Dwumiastem: Ustka- Słupsk. W tej chwili przydałby się remont tej trasy, która jest.

Ale ja nie o tym miałem pisać.

Tak jak wszystkie drogi prowadziły kiedyś do Rzymu, tak obecnie wszystkie drogi prowadza nad morze. Nie jest to nic dziwnego, przecież noclegi w Ustce istnieją głównie dzięki morzu, klimatowi morskiemu. Całe miasto stara się czerpać z turystyki morskiej korzyści, dlatego na turystykę musi się nastawić. Tak samo jak różne są pokoje w Ustce do wynajęcia, tak samo każdy z Ustczan ma inną wizję rozwoju miasta. Jednak każdy z nich ma na celu głównie dobro miasta. Jest to cel, który łączy Ustczan, mimo wielu animozji i rozbieżnych planów zagospodarowania miejsc położonych w Ustce i jej okolicach.

Osoby wynajmujące noclegi w okolicach Osiedla Poetów w Ustce będą mogły korzystać z nowej ścieżki pieszo- rowerowej.
Droga prowadząca z Osiedla Poetów nad morze. Ustka.

W tym przypadku, jednak, była jednomyślność. Droga prowadząca od Osiedla Poetów w Ustce, miejsca gdzie miedzy innymi znajduje się pensjonat Villa Banita była bardzo potrzebna. Nie tylko osoby mieszkające na tym osiedlu zyskały komfortowe dojście do plaży i morza, ale wszyscy w postaci tej drogi pieszo-rowerowej uzyskali wspaniale miejsce do spacerów i przejażdżek rowerowych.

Utwardzona, wykonana z kostki powierzchnia pozwala na przebycie odcinka drogi przez las w sposób szybki i przyjemny, natomiast latarnie, które staną wzdłuż trasy uczynią drogę łatwą i bezpieczną. Ławeczki pozwolą na pełen relaksu pobyt w tym rejonie Ustki. 

Stan tej inwestycji, na co wskazują załączone fotografie, jest wysoce zaawansowany. Brakuje dosłownie kilku dni, aby nawierzchnia została ułożona na całym odcinku drogi. Wtedy pozostaną tylko do postawienia latarnie i ławeczki, aby Ustka wzbogaciła się o kolejne fantastyczne miejsce, doskonale nadające się do aktywnego spędzania czasu w tym kurorcie. Przemieszczając się nową drogą będzie można z powodzeniem  skoncentrować się na podziwianiu otaczającej przyrody, zamiast na wymijaniu leśnych wykrotów.

Pobyt turystyczny, czy uzdrowiskowy w Ustce nie tylko polega na tym, jakie oferują noclegi właściciele obiektów noclegowych. Taka oferta, oprócz atrakcji naturalnych, poprawiających samopoczucie oraz zdrowie osób przyjeżdżających i wynajmujących pokoje w Ustce musi również posiadać alternatywne propozycje na spędzanie czasu w tym mieście. Musi posiadać to coś, co uczyni osoby goszczące w Ustce wyróżnionymi spośród tych, co zdecydowali się na spędzenie swego czasu wolnego nad morzem. Muszą czuć się nie tylko dobrze wynajmując noclegi w Ustce, ale mieć komfort poczucia starań Ustczan o jak najlepsze przyjecie swoich gości. Najlepiej gdy poczują te starania osobiście, na własnej skórze.

Myślę, jestem nawet przekonany o tym, że powstanie tak atrakcyjnej ścieżki pieszo -rowerowej wiodącej przez wydmowy las sosnowy nad morze jest tego najlepszym dowodem, że przyjeżdżających do Ustki gości nie traktuje się jak osoby całkowicie miastu i mieszkańcom obojętne. Przecież, miedzy innymi, dzięki pozostawionym przez te osoby pieniądzom podczas pobytu w Ustce są możliwe kolejne inwestycje w uatrakcyjnienie Ustki. Polepszenie jej oferty turystycznej i wizerunku w Świecie. Dziękujemy Wam! :).

Comments: 6 (Discussion closed)
 • #1

  Wylinka morska (Sunday, 28 April 2013 11:33)

  Bardzo miły , pozytywny artykuł :)
  !Jestem bardzo szczęśliwa , nareszcie jest ścieżka! :)))))
  Dla mnie , ta droga przez las jest prawdziwym wybawieniem a dla gości relaksem i zadowoleniem ze spędzonego tu czynnie urlopu :))))

  Pozdrawiam :))


  < plusk >

 • #2

  ustka (Sunday, 28 April 2013 13:47)

  Tak, to prawda! :) jeszcze tylko kilka dni, później kosmetyka i droga nad morze stanie się realnym dodatkiem do pięknego lasu wydmowego, gdzie swoje noclegi ma zwierzyna leśna. Ustka i jej mieszkańcy mają powody do dumy! :)
  Miłego wieczoru, pozdrawiam :)

 • #3

  Magdalena (Sunday, 28 April 2013 15:49)

  Ooo :-)
  Przyjadę do Ustki , muszę zobaczyć tę okolicę na własne oczy :-)
  Całus :*

 • #4

  nauka polskiego (Monday, 29 April 2013 08:14)

  "Zastanawiam się - rzekł - czy gwiazdy świecą po to, żeby każdy mógł pewnego dnia znaleźć swoją."
  — Antoine de Saint-Exupéry

 • #5

  Pampolina (Wednesday, 15 May 2013 00:48)

  Gwiazdy świecą po to, aby znaleźć właściwą drogę, niekoniecznie do domu. Na pewno do celu podróży! Jeżeli celem tym jest plaża w Ustce, to noclegi powinny byc bardzo dobrze skomunikowane z tym celem. Ja miałam dosyć brnięcia przez piach, zwłaszcza gdy był lepki po deszczu. Po chodniku, to chyc- chyc i już jesteśmy w pokojach po całodziennym plażowaniu. Utwardzona droga nad morze, to jest najlepszy pomysł na Świecie! Żaden komfort noclegu tego nie zmieni.

 • #6

  Morze (Monday, 26 August 2013 04:20)

  Ustka, czy Gdańsk, czy ogólnie polskie morze to najfajniejsze miejsca na spędzenie urlopu, w lato w górach jest zdecydowanie za gorąco, dlatego przyjeżdżamy z rodziną co roku właśnie tutaj.

Polecamy:

Zachód słońca na plaży w Ustce.
Zachód słońca na plaży w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Przestronne wnętrza Villi Banita.
Przestronne wnętrza Villi Banita.

Idąc w sukurs oczekiwaniom Państwa co do poznania miejsca do którego planujecie przyjazd na urlop, wczasy, czy też weekendowy wypad,  przedstawiamy wirtualnie pokoje w Ustce, uzdrowisko Ustka i miasto Słupsk. Mamy wielką nadzieję, że ten krótki spacer  przedstawi noclegi w Ustce jako atrakcyjną formę spędzenia czasu wolnego i jeszcze bardziej zachęci do odwiedzenia tej urokliwej i pełnej interesujących a zarazem cudownych miejsc krainy. 

Biesiadne miejsce.
Biesiadne miejsce.
Wybierając noclegi Ustka wybierz pensjonat Villa Banita w Ustce.
Ekskluzywne leżaki dostępne są dla gości naszego pensjonatu. Noclegi Ustka.
Kochamy kwiaty.
Kochamy kwiaty.
Ogólnodostępny grill.
Ogólnodostępny grill.
Kwiaty to to co kochamy!
Banitowy eksponat tworzący klimat noclegów w Ustce..
Noclegi w Ustce oferuje Pensjonat Villa Banita.
Pokoje w Ustce w Villi Banita.
Dzieci musza mieć się gdzie bawić podczas wynajmowania noclegów w Ustce.
Plac zabaw dla dzieci. Noclegi Ustka w pensjonacie Villa Banita.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Na wczasach a jak w domu.
Ukwiecona posesja pensjonatu Villa Banita. Noclegi Ustka.
Domek zabawowy dla dzieci.
Dla osób z małymi dziećmi wynajmujących noclegi w pensjonacie Villa Banita w Ustce mamy przygotowany plac zabaw dla ich pociech.
Dywan ze stokrotek w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Stokrotki polubiły pokoje w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Piękno morza.
Piękno morza.
Widok z plaży zachodniej.
Widok z plaży zachodniej.