Bombowa Ustka.

Wyraz "bombowa" ma wiele znaczeń w naszym języku. Poza dosłownym rozumieniem tego słowa  jest jeszcze potoczne i znaczą tyle co określenia : efektowny, zapierający dech w piersiach, fajny, rozrywkowy. Jak te znaczenia mają się do nadmorskiego kurortu, jednego z trzech nadmorskich uzdrowisk w Polsce?

W związku z pracami remontowymi przeprowadzanymi w porcie Ustka znaleziono w tym roku już dwie bomby głębinowe z czasów II Wojny Światowej. Kolejny niewybuch w porcie morskim w Ustce, tym razem pocisk przeciwlotniczy z czasów zawieruchy wojennej znaleźli w Ustce robotnicy budujący w zachodniej części portu przy Aukcji Rybnej nową mroźnię. To kolejne już mrożące krew w żyłach znalezisko z czasów wojny odkryte na terenie usteckiego portu świadczyć może wydatnie o tym, żeby Ustka brała udział w zmaganiach wojennych. Pośredni, czy bezpośredni, ale jednak w nim uczestniczyła. Ile jeszcze podobnych znalezisk będzie w Ustce w tym roku? Oby to już był koniec.

Bunkry Bluchera, zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie zachodniego nabrzeża są znaczącym dowodem uczestniczenia Ustki w tym konflikcie. Teraz będące jedną z wielu atrakcji tego portowego miasta przyczyniają się do popularyzowania Ustki wśród miłośników fortyfikacji na całym Świecie.

Dzięki mediom szukającym sensacji z których głównie żyją o Ustce było głośno ostatnimi dniami. Niewybuchy wyjadą z miasta, a noclegi Ustka zapełnią się turystami szukającymi "bombowych" wrażeń w pięknym, nadmorskim mieście. Ponieważ bombowe, to nie zawsze znaczy wybuchowe. Dla jednych bombowe wakacje, to spędzony w ciszy i spokoju wypełnionym delikatnym szumem morza i usteckich lasów sosnowych, dla drugich spędzone  miejscu ciekawym historycznie, mającym do zaoferowania wiele nieodgadnionych jeszcze zagadek a dla jeszcze innych bombowe, to takie gdy wciąż się coś dzieje. Gdzie jest dużo imprez organizowanych przez miasto Ustka w dzień i przez lokale rozrywkowe w nocy. Gdzie ludzie odpoczywają czynnie w różny sposób, dla których zmęczenie fizyczne jest relaksem i odpoczynkiem psychicznym.

Nie jest żadną tajemnica, że z końcem jednego sezonu letniego miasta takie jak Ustka już zaczynają przygotowania do następnego. Pomimo tego, iż coraz więcej gości przyjeżdżających nad morze wybiera inna porę roku niż lato, to jednak pora wakacyjna jest z uwagi na młodzież szkolną najbardziej popularną porą przyjazdów nad morze. Z uwagi na usteckie, bombowe znaleziska, to jest dobre rozwiązanie. Gdyby było inaczej, to całkiem możliwe, że te niewybuchy mogłyby być znajdowane w miesiącach letnich i wtedy ryzyko dosłownego określenia "bombowa" byłoby znacznie większe. A tak, to takie prace planuje się na okres o mniejszej aktywności turystycznej i ryzyko w takim przypadku również się wydatnie zmniejsza.

Pozostaje nam tylko "bombowa" Ustka w sensie pozytywnym, w znaczeniu dobrej rozrywki, w pojęciu wspanialej zabawy, fantastycznego spędzenia czasu. Nawiązania romantycznych znajomości, długich i szczerych przyjaźni.W sumie to właśnie po to mamy wakacje, urlopy, długie weekendy, aby spędzić ten czas inaczej od codziennej prozy naszego życia. Mieć czas na rzeczy, na które w codziennym życiu nie możemy sobie pozwolić, zatrzymać się na dłużej przy swoim partnerze, przyjacielu, dziecku i robić te rzeczy, które lubimy, których pragniemy. Przy których wypoczywamy, relaksujemy się, odstresowujemy i umacniamy więzi z bliskimi nam osobami. To jest, wbrew pozorom, bardzo ważne w naszym życiu. Po to, tak naprawdę, są wszystkie wyjazdy poza teren naszego zamieszkania. 

Zapewne niewiele osób spoza Ustki wie, że w tym roku pojawił się nowy pomnik w Ustce. Rybak Mistral - tak nazywa się postać nowego pomnika, wzorowany jest na legendzie o dobrym rybaku, który chronił środowisko morskie. Wykonany jest z piaskowca i według życzenia prywatnego fundatora pomnika podobnie jak ustecka syrenka ma promować całe miasto w regionie i kraju. Czy rybak stanie się kolejną "bombową" atrakcja Ustki? Czas pokaże, lecz na pewno znajdzie się wielu chętnych na pamiątkowe zdjęcie z wakacji w Ustce z rybakiem dzierżącym w dłoni złowionego dorsza.

Na dodatek, synoptycy wróżą w tym roku upalne lato, które przeważnie jest następstwem długiej i ostrej zimy, która na szczęście już nas opuszcza.. Nawet starzy górale o tym wiedzą i chociaż bywają odstępstwa od tej zasady, to jednak warto jest wcześniej przygotować się na upalne lato w "bombowej" Ustce! Pokoje w Ustce, jak i w innych nadmorskich miastach będą na tę okoliczność gotowe a czy dostępne w wystarczających ilościach? To się dopiero latem okaże.

 

Write a comment

Comments: 4
 • #1

  Wylinka morska (Wednesday, 10 April 2013)

  Fajny artykuł :-)
  A jeśli chodzi o zawartość ... to już po strachu , mam nadzieję że już nic nie znajdą i to już wszystkie bombowe " atrakcje " .
  Pozdrawiam :-)


  < plusk >

 • #2

  nocleginadmorzem (Friday, 12 April 2013 12:48)

  "Bombowe atrakcje" w potocznym tego słowa znaczeniu niech będą nadal, inaczej powieje nudą na całą Ustkę! :)

 • #3

  elektryk (Sunday, 28 April 2013 06:55)

  fajnie:)

 • #4

  ustka (Sunday, 28 April 2013 07:31)

  Witam "elektryka" :) To że nie kasuje wszystkich komentarzy nie świadczy o tym, iż mam wszystko gdzieś. Lubie i nie mam nic przeciwko pozycjonowaniu stron tutaj, ale jednowyrazowe lub bezsensowne wpisy od teraz będę kasował. Życzę miłego dnia, pozdrawiam serdecznie:)

Polecamy:

Zachód słońca na plaży w Ustce.
Zachód słońca na plaży w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Przestronne wnętrza Villi Banita.
Przestronne wnętrza Villi Banita.

Idąc w sukurs oczekiwaniom Państwa co do poznania miejsca do którego planujecie przyjazd na urlop, wczasy, czy też weekendowy wypad,  przedstawiamy wirtualnie pokoje w Ustce, uzdrowisko Ustka i miasto Słupsk. Mamy wielką nadzieję, że ten krótki spacer  przedstawi noclegi w Ustce jako atrakcyjną formę spędzenia czasu wolnego i jeszcze bardziej zachęci do odwiedzenia tej urokliwej i pełnej interesujących a zarazem cudownych miejsc krainy. 

Biesiadne miejsce.
Biesiadne miejsce.
Wybierając noclegi Ustka wybierz pensjonat Villa Banita w Ustce.
Ekskluzywne leżaki dostępne są dla gości naszego pensjonatu. Noclegi Ustka.
Kochamy kwiaty.
Kochamy kwiaty.
Ogólnodostępny grill.
Ogólnodostępny grill.
Kwiaty to to co kochamy!
Banitowy eksponat tworzący klimat noclegów w Ustce..
Noclegi w Ustce oferuje Pensjonat Villa Banita.
Pokoje w Ustce w Villi Banita.
Dzieci musza mieć się gdzie bawić podczas wynajmowania noclegów w Ustce.
Plac zabaw dla dzieci. Noclegi Ustka w pensjonacie Villa Banita.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Na wczasach a jak w domu.
Ukwiecona posesja pensjonatu Villa Banita. Noclegi Ustka.
Domek zabawowy dla dzieci.
Dla osób z małymi dziećmi wynajmujących noclegi w pensjonacie Villa Banita w Ustce mamy przygotowany plac zabaw dla ich pociech.
Dywan ze stokrotek w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Stokrotki polubiły pokoje w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Piękno morza.
Piękno morza.
Widok z plaży zachodniej.
Widok z plaży zachodniej.