Wiosny nam trzeba.

W Ustce stanął nowy pomnik. Sylwetka  Rybaka Mistrala - tak nazywa się owa postać, która pojawiła się właśnie w centrum miasta. Pomnik rybaka łowiącego dorsze ma podobnie jak ustecka syrenka promować całe miasto w regionie,  kraju i poza granicami Polski. Miejmy nadzieje,ze będzie promować a nie konkurować...Postać z pomnika o wysokości 195 cm wzorowana jest na legendzie o dobrym rybaku, który chronił środowisko morskie. Wykonany z piaskowca, przez ramię przerzuconą ma sieć, a w dłoni trzyma złowionego dorsza. 

Natomiast wczesną, lecz chłodną wiosnę przepowiedział świstak stepowy Tymko II ze stacji biologicznej Uniwersytetu im. Karazina w Charkowie na wschodniej Ukrainie. Zgodnie z jego prognozą wiosna nadejdzie w połowie marca. Gdyby nie świstacze wróżby, to kto by słyszał o Tymko II?
Tymko wyszedł z pomieszczenia, w którym mieszka, jednak w związku z zachmurzeniem nie ujrzał swojego cienia. Legenda rodem z Niemiec mówi, że zima potrwa jeszcze długo, jeśli w święto Ofiarowania Pańskiego 2 lutego (Matki Bożej Gromnicznej) świstak zobaczy swój cień. Jeśli cienia nie będzie - wiosna przyjdzie wcześnie.

A jak to ma się w Ustce z nadejściem wiosny? Czy już ją widać, słychać i czuć?Dzień staje się coraz dłuższy, słońce również coraz śmielej wygląda spoza chmur, nawet morze, otchłań Bałtyku jest mniej mętna niż jeszcze kilkanaście dni temu. Śnieg, a raczej pozostałości tego co napadało w lutym topnieje coraz szybciej. Ptactwo coraz weselsze wydaje z siebie trele, koty są bardziej niespokojne...Idąc na spacer promenadą nadmorską w Ustce łapiemy ciepło słonecznych promieni. Nawet można poczuć zapach sosnowych żywic z otaczających promenadę drzew. Siedzący na ławkach kuracjusze również wystawiają twarze ku naturalnemu ciepłu. Patrzą bardziej przyjaźnie, radośnie na świat, ten świat w  promieniach słonecznych skąpany. Tak, mimo tego, że według przysłowia ludowego w "marcu jak w garncu", to już wiosna nieśmiało zagląda do Ustki, nad morze. Tylko patrzeć, jak przebiśniegi i pierwiosnki zaczną na wyścigi rosnąć ku niebu  rozweselając swym kwieciem krajobraz otaczającej nas zewsząd przyrody. Już wkrótce będzie pięknie! Nawet jeżeli nie kwiaty, to żywa, nasycona kolorem zieleń pąków liści będzie nam przypominać o zmieniającej się porze roku, o zbliżającym się lecie zakomunikują nam powracające ptaki z dalekich zamorskich wojaży. W związku z  tym wszystkim i ludzie zaczną wiosenne porządki w swoich domach, ogrodach i miastach. Będą to porządki jak co roku, mające na celu odświeżenie wyglądu otoczenia. Czy nie będzie szkoda ustępującej zimy? Na pewno nie, skoro zima odwiedzi nas już za kilka miesięcy.

Póki co rozkoszujmy się ciepłem i szykujmy się do przyjęcia wiosny a później lata!  Tak jak noclegi Ustka, które właśnie kończą remont trzech pokoi trzyosobowych oraz samodzielnego domku "Rybakówki". Wszystko to na powitanie wiosny, na spotkanie wakacyjnej przygody...Dla lepszego komfortu i wspanialszych wspomnień...

Comments: 6 (Discussion closed)
 • #1

  nocleginadmorzem (Saturday, 09 March 2013 07:05)

  To jest tak właśnie, jak ja odbieram ten czas nad morzem! Natomiast chwały świstakowi nie można odbierać, niech nam tylko piękne letnie dni przepowiada i niech się to sprawdza! Wtedy będzie wszystko w najlepszym porządku :) Pozdrawiam

 • #2

  Wylinka morska (Saturday, 09 March 2013 15:32)

  O tak ! :)))) Niech już będzie wiosna , potrzebuję dużo ciepła :)))

  Pozdrawiam kolegę świstaka ;)))

  < plusk >

 • #3

  Partnerka (Friday, 29 March 2013 11:47)

  Wiosna nas olewa.....
  Wiosna nas wyśmiewa...
  Zima szczerzy białe kły :)
  Nawet yeti chodzi zły
  W gawrze niedźwiedź głośno chrapie
  Czasem się po....nosie drapie


  Ech...kiedy w końcu będzie wiosna...

 • #4

  ustka (Tuesday, 09 April 2013 06:41)

  Wcale nie prawda! :) Wiosna dlatego się spóźnia, aby dać pole do popisu latu...Będzie upalne, górale tak mówią! ;)
  Ja już czuję oddech wiosny do dawna, a TY nie? :))

 • #5

  Wylinka morska (Wednesday, 10 April 2013 16:40)

  Witam :-)
  Wiosna już jest ! :-) Widziałam żurawie i bociana , klucze ptactwa wciąż mkną po niebie , krokusy i przebiśniegi kwitną , w powietrzu czuje się cieplejszy oddech wiosny :)))
  Pozdrawiam ciepło :)))


  < plusk >

 • #6

  księgowa (Wednesday, 01 May 2013 11:45)

  ja mam górską wiosnę, w Sudetach w tym roku, nigdy nie widziałam morskiej wiosny

Polecamy:

Zachód słońca na plaży w Ustce.
Zachód słońca na plaży w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Latarnia w Ustce.
Przestronne wnętrza Villi Banita.
Przestronne wnętrza Villi Banita.

Idąc w sukurs oczekiwaniom Państwa co do poznania miejsca do którego planujecie przyjazd na urlop, wczasy, czy też weekendowy wypad,  przedstawiamy wirtualnie pokoje w Ustce, uzdrowisko Ustka i miasto Słupsk. Mamy wielką nadzieję, że ten krótki spacer  przedstawi noclegi w Ustce jako atrakcyjną formę spędzenia czasu wolnego i jeszcze bardziej zachęci do odwiedzenia tej urokliwej i pełnej interesujących a zarazem cudownych miejsc krainy. 

Biesiadne miejsce.
Biesiadne miejsce.
Wybierając noclegi Ustka wybierz pensjonat Villa Banita w Ustce.
Ekskluzywne leżaki dostępne są dla gości naszego pensjonatu. Noclegi Ustka.
Kochamy kwiaty.
Kochamy kwiaty.
Ogólnodostępny grill.
Ogólnodostępny grill.
Kwiaty to to co kochamy!
Banitowy eksponat tworzący klimat noclegów w Ustce..
Noclegi w Ustce oferuje Pensjonat Villa Banita.
Pokoje w Ustce w Villi Banita.
Dzieci musza mieć się gdzie bawić podczas wynajmowania noclegów w Ustce.
Plac zabaw dla dzieci. Noclegi Ustka w pensjonacie Villa Banita.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Nasza Żaba w otoczeniu stokrotek.
Na wczasach a jak w domu.
Ukwiecona posesja pensjonatu Villa Banita. Noclegi Ustka.
Domek zabawowy dla dzieci.
Dla osób z małymi dziećmi wynajmujących noclegi w pensjonacie Villa Banita w Ustce mamy przygotowany plac zabaw dla ich pociech.
Dywan ze stokrotek w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Stokrotki polubiły pokoje w pensjonacie Villa Banita w Ustce.
Piękno morza.
Piękno morza.
Widok z plaży zachodniej.
Widok z plaży zachodniej.